23 Şubat 2011 Çarşamba

iphone free uygulamalar - 1

Herkese merhaba,

Küçüklüğümden beri oturmuş bir alışkanlığım adetim var. Bu şu oluyor ki : sahip olduğum tüm oyuncakları, teknolojik oyuncaklar da dahil, incelemek, araştırmak, kurcalamak, söküp tekrar takmak; kısacası herşeyini öğrenmek, ondan ortaya başka şeyler çıkarmak :) daha kullanışlı ve faydalı hale getirmek gibi bir alışkanlığım var.
Geçtiğimiz gün cesaret edip, kazancımla ödeyeceğim ilk dokunmatik telefonumu aldım. Tabi alınca ilk gün 130 uygulama indirdim :) Neredeyse tüm FREE (ücretsiz) uygulamaları inceledim denebilir. Bunlar arasından beğendiklerimi sizinle paylaşmak istedim. Umarım beğenirsiniz.
Kendime göre bir  oyunlardan oluşan FREE TOP 5 yaptım. İlk liste aşağıdaki gibidir :

1. Angry Birds : Iphone kullanmayanların dahi bildiği muhteşem oyun. Sevgililer günü için yapılmış bir versiyonu da var, kalpli kalpli çok şeker :)  
 2. Save Toshi : Angry Birds gibi fenomenliğe aday bir oyun. Dansetmeyi seven ancak yürümeyi bilmeyen bir kızımız :)) Çeşitli malzemelerden yapılan duvarları açılara göre yıkarak kızımızı dans pistine indirmeye çalışıyoruz. Oyun çok hızlı ve görüntü kalitesi gayet güzel. Kızın etrafında dönmesi süper akışkan zaten :)


 3. Cut the Rope : Ayy bu da çok bi keyifli. Minik yeşil hayvancığımız şekerleri pek bir tatlı yutuveriyor. Ancak ipleri doğru sırayla kesmeli, baloncukları zamanında patlatmalı, şekeri kırmamalı vs. vs. Zorlayıcı kısmı ise örümcek! Aaa tabi bir de unutmadan en zevklisi bu aşağıdaki balonlar, zortlaması süper :)) 


4. Fruit Ninja : Bu da çok keyifli. Parmağınızı ekranda istediğiniz yere bıçak gibi kullanarak havaya fırlatılan meyveleri kesiyorsunuz, Ninja tarzı. Birden hızlı hızlı fırlayınca tabi heyecandan ne olduğunu anlamadan kesiveriyorsun herşeyi.. Aman dikkat, bombaları kesmeyin !!5. Crazy Coaster : İlk oynayı raylar bittiğinde noluoo bu dediğim ancak sonra çok sevdiğim bir oyun. Bir yerden sonra heyecandan pata küte oynadığım bir oyun :)) 
 

Şimdilik bu kadar. Bugün için sevdiklerim bunlar. Oyunlar dışında tüm uygulamaları deneyip yazacağım. 

Herkese iyi günler...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder